Охриѓанец нападнат во Долно Коњско

Охриѓанец нападнат во Долно Коњско.

-„На 23.07.2023 околу 16.00 часот, во СВР Охрид, пријавено е дека, пред угостителски објект кај охридското  село Долно Коњско едно лице физички го нападнало Т.Т.(55) од Охрид. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани