Жена од Ресен се удави во Струга

Жена од Ресен се удави во Струга.

-„На 25.07.2023 во 15.25 часот во ОВР Струга, пријавено е дека во водите на Охридското Езеро, во близина на плажа во Струга, била пронајдена удавена Ф.С.(67) од Ресен. Лекар од Итната медицинска помош од Струга констатирале смрт без видливи траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, врз телото на починатата ќе биде извршена обдукција“, информира Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани