Охриѓанец нападнал полициски службеници

Охриѓанец нападнал полициски службеник.

-„СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.З.(38) од Охрид поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. Тој, на 04.07.2023 во Охрид физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејствија“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани