Жител на Трпејца изврши доградба на куќата без дозвола

Жител на Трпејца изврши доградба на куќата без дозвола.

-„СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.Р.(63) од охридското село Трпејца. При вонреден инспекциски надзор, извршен на 05.06.2023, било констатирано дека тој извршил доградба на индивидуална семејна ќуќа од тврда градба во селото без да поседува одобрение за доградба, издадена од надлежен државен орган“, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани