Осумнаесетгодишник од Куманово се шетал со нож

Осумнаесетгодишник се шетал со нож.
-„На 07.08.2023 во 17.25 часот во населба Лагадин во Охрид, при преглед врз М.М.(18) од Куманово, полициски службеници од СВР Охрид пронајдоа и одзедоа нож. По  документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, стои во билтенот на СВР Охрид.
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани