Повреден моторциклист, излетал од патот кај Ново село

Повреден моторциклист, излетал од патот кај Ново село.

-„На 20.08.2023 во 13 часот, во СВР Охрид пријавено е дека на магистралниот пат Кичево – Струга, во близина на Ново село, А.А.(41) од Куманово, управувајќи мотоцикл „сузуки“ со германски национални ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Специјална болница „Св. Еразмо“. Увид изврши увидна екипа на СВР Охрид“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани