Обновени соблекувалните во Спортската сала „Билјанини извори“

ГРК ОХРИД и ЈП БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ го менуваат ликот на соблекувалните во Спортската сала “Билјанини Извори”.

Јавното претпријатие ја обнови и гостинската соблекувална и ГРК Охрид и градот Охрид како домаќин на Турнирот “Крсте Андоновски” ги пречекуваат екипите во нови и модерни соблекувални и тоалети.

Нема опис за фотографијата.

Нема опис за фотографијата.

Денеска е првиот натпреварувачки ден, свеченото отварање. Кога ќе се слушне судиското свирче ќе биде полесно, зошто ќе се означи почетокот, и понатаму се ќе биде во знакот на ракометот. Први на теренот излегуваат ракометарите на Бешикташ од Турција и Голден Арт од Скопје.

Сезонава на турнирот учествуваат Охрид (домаќин), Еурофарм Пелистер, Бутел и Голден Арт (сите од Македонија), Металопластика (Србија), Бешикташ (Турција), Татран (Словачка) и Олимпијакос (Грција)

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани