Охриѓанец кршел покуќнина и му се заканувал на 81 годишниот татко

Охриѓанец кршел покуќнина и му се заканувал на 81 годишниот татко.

На 24.08.2023 во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода О.Л.(41) од Охрид затоа што се однесувал агресвно во семејниот дом, оштетил дел од покуќнината и се заканувал на неговиот 80-годишен татко. По целосно документирање на случајот ќе би поднесена ссодветна пријава, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани