Жител на Турција во Охрид извршил обљуба врз Германка

Жител на Турција во Охрид извршил обљуба врз Германка.

-„На 23.07.2023 во 16.30 часот во СВР Охрид, 42-годишна жена од Германија, со престој во Охрид, пријавила дека на 21 и 22.08.2023 во Охрид, А.О.(46) од Република Турција, со престој во Кичево, извршил обљуба врз неа. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани