Тројца охриѓани приведени поради тепачка

Тројца охриѓани приведени поради тепачка.

-„На 29.08.2023 околу 02.00 часот на ул.„Сирма војвода“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид ги привеле Б.М.(32), С.П.(28) и С.П.(24), сите од Охрид, затоа што претходно го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава“, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани