Тешка сообраќајка меѓу Врбјани и Сливово

Тешка сообраќајка меѓу Врбјани и Сливово.

-„На 29.08.2023 08.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу с.Врбјани и с.Сливово, патничко моторно возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(48) од с.Долно Свиларе, скопско, излетало од патот. По несреќата, возачот Б.М. и двајца малолетни сопатници од истото село биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза, а сопатниците Х.М.(44) и еден малолетник, двајацта од с.Долно Свиларе, биле пренесени во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Притоа, на Б.М., Х.М. и двајца од малолетниците им биле констатирани тешки телесни повреди, а на еден малолетник му биле констатирани телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид“, стои во билтенот на МВР.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани