Ги прекршил привремените мерки од судот и ја тепал сопругата

Охриѓанец ги прекршил привремените мерки и ја тепал сопругата.

На 30.08.2023 во 19.10 часот во СВР Охрид, 38-годишна жена од Охрид пријавила дека во домот била физички нападната од нејзиниот сопруг М.С. и на тој начин постапил спротивно на Решението од Основен суд Охрид 08.03.2023 со кое биле изречени привремени мерки на заштита од семејно насилство. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани