Денеска прoгласување на добитникот на наградата „Браќа Миладиновци“ на СВП

На посебна прес конференција, денеска во струшкиот хотел „Дрим“, свечено ќе биде прогласен годинешниот добитникот на наградата „Браќа Миладиновци“ на 56-те Струшки вечери на поезијата. (more…)
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани