Пресечен канал со нелегален транспорт на дрва

На 28.06.2022 година околу 13 часот, на локален пат помеѓу струшките сека Боровец и Лакавица, кај месноста „Равење“, полициски службеници од одделението за прекуграничен криминал при Регионалниот центар за гранични...

Расте бројот на ковид заболени, нема дополнителни мерки

Согласно податоците што ги соопшти вчера Комисијата за заразни болести, забележан е раст на бројот на позитивните случаи на КОВИД-19 во земјава за 65 проценти, но истовремено нема зголемување на...

Охридскиот театар гостува на Меѓународниот фестивал на комедијата

Охридскиот театар кој работи во рамките на Центарот за култура „Григор Прличев“ Охрид, денес на 30 јуни гостува на 9-тото издание на Меѓународниот фестивал на комедијата "Гола Месечина" со претставата...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани