Публиката воодушевена од театарската претстава „Секс, лаги и љубомора“

Драмската програма на годинешното 62 издание на фестивалот „Охридско лето“ синоќа беше  отворена со премиера на театарската претстава „ „Секс, лаги и љубомора“ од Марк Камолети, во режија на Коле...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани