Незаборавна вечер на ,, Охридско лето ” со Фламенко балетот

Со спектакуларно шоу на Фламенко балетот „Луксуриа“ од Шпанија, фестивалот „Охридско лето“ вчеравечер на Античкиот театар го прослави 62-от роденден.Бројни љубители на уметноста уживаа во ритамот и емоцијата на музичарите...

Расте бројот на заболени, лекарите повикуваат на претпазливост

Иако расте бројот на заболени од ковид 19, простор за загриженост нема, велат лекарите.  Сепак апелираат граѓаните да бидат претпазливи, често да се проветруваат климатизраните простории. Најчести симптоми на подваријантите...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани