Вандали ги уништија клупите во градскиот парк Охрид

Урбаната опрема во градскиот парк на удар на вандалите. Вандали повторно ја демолираат урбаната опрема во градскиот парк. Превртени се и уништени клупите најверојатно од страна на млади луѓе кои...

Централен регистар се огласи за здружението „Цар Борис Трети“

Централен регистар на Република Северна Македонија во своето работење секогаш постапува и се води согласно постоечките закони во државата, стои во соопштението на Централен регистра во врска со регистрацијата на...

Концерт за виола и пијано на „Охридско лето“

Музичката програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва во црквата „Света Софија“ од 21 часот со концерт на виолистот Тимоти Ридаут од Велика Британија и пијанистот Франк Дупре од Германија....

Полицијата изврши увид, се бараат вандалите кои го оштетија виртуелниот споменик

Полицијата изврши увид, се бараат вандалите кои го оштетија виртуелниот споменик. На 11.08.2022 година во 19.30 часот, во СВР Охрид пријавено е насилно отстранување и одземање на 27 букви од...

Срамно: Демолиран паметниот споменик на Прличев

Синоќа, после нецели 48 часа од промоцијата, Паметниот споменик на Виртуелен Прличев е демолиран. Споменикот, кој години го работев со мојот тим и поддршка на Општина Охрид беше вандализиран и...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани