Марко Пејчиноски на прием кај градоначалникот Пецаков

Младиот пливачки херој Марко Пејчиновски, кој изминатиот викенд исплива 64 километри во водите на Охридското Езеро, на релација Охрид – Струга – Свети Наум – Охрид, денеска на прием кај...

Завршија Струшки вечери на поезијата

Осумнаесет поети од странство, гости на годинешното издание на „Струшките вечери на поезијата“, синоќа има поетско читање во „Даутпашиниот амам“. Со тоа и официјално заврши 61-то издание на меѓународниот поетски...

Во септември Охридски фестивал на виното

Од 8ми до 10ти Септември на улица „Кеј Македонија“ спроти хотелот „Палас“ ќе се одржи Охридски фестивал на виното. За добра забава ќе бидат задолжени охридските бендови „Камелеон“ и „Бекдор...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани