Одземен пиштол и 40 куршуми

Охриѓанец нелегално поседувал пиштол и куршуми. СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.А.(37) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со...

Саниран дефектот исчистени улиците

И Ј.П.„Охридски Kомуналец” се вклучи во санирање и нормализирање на состојбата после големиот дефект кој се случи со водоводната цевка кај Билјанини Извори. Ангажирани се цистерни за миење на улици...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани