Започна асфалтирањето на улица ,,Будва”

Градоначалникот Кирил Пецаков, изврши увид на градежните активности за асфалтирање на улица „Будва“. Денеска стартуваше првата фаза и се асфалтираше еден крак во должина од 250 метри. Активностите за асфалтирање...

Не е вистина дека генералот Залужни носел нараквица со свастика

Залужни на повеќе фотографии се појавува со истата нараквица, меѓутоа на неа не е претставена свастика, како што се тврди во постот, туку скандинавски симбол. Оваа фотографија, инаку, е објавена...

Струга добива нов Дневен центар за децата со посебни потреби

Се остварува сонот на стружанецот Ергин Борова, за изградба на Дневен центар за децата со посебни потреби. Пред две години тој го преплива Охридското езеро со оваа благородна иницијатива, лицата...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани