КАДЕ СИ АДАМЕ? Филмот за животот на монасите на Света Гора ќе се емитува во Охрид

КАДЕ СИ АДАМЕ? Филмот за животот на монасите на Света Гора ке се емитува во центар за култура Григор Прличев на 08.11.2022г во 19 часот,цена на билетите чини само 100денари,продажба...

Јапонскиот амабасадор изврши увид во охридската болница

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков и јапонскиот амбасадор во земјава, Хиронори Савада денеска во ЈЗУ „Општата Болница“ извршија увид на ренген апаратот што претходно го донираше јапонската амбасада. Во изјава...

Вредна донација од јапонската амбасада за Охрид

Амбасадорот на Јапонија во Република Македонија Н.Е. Хиронори Савада и градоначалникот Кирил Пецаков денеска во Охрид потпишаа договор за „Грант помош на мали проекти за човекова безбедност“ со цел да...

Пецаков отвари средба со атлетичарот Јован Стојоски

Градоначалникот Кирил Пецаков оствари средба со атлетичарот Јован Стојоски, му вети поддршка. Остварив средба со Јован Стојоски, атлетичар на атлетичарскиот клуб „Охрид“. Јован Стојоски до сега има освоено десетина медали...

По четири претставки дневно добива ОПМ за измами преку Фејсбук продажби

„Ми испратија часовник кој реално чини 100 денари и нема апсолутно никаква врска со тој на сликата што го рекламираат. Ме блокирале веднаш после доставата. Бришат коментари и блокираат луѓе....
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани