Стружанка заработи пријава, ја претепала ќерка си

Стружанка ја претепала сопствената ќерка. ОВР Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда” при семејно насилство. Пријавената, на 04.10.2022 на улицата „Пролетерски бригади” во Струга...

Се поставува атмосферска канализација на улица „Марко Цепенков“

Во тек се активности за изведба на атмосферска канализација, на улицата „Марко Цепенков“ во Охрид. Должината на линијата е околу 500 метри, а вредноста е околу 5.900.000 денари. Средствата се...

Едно лице го загуби животот во сообраќајка кај Свети Еразмо

Тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Охрид-Струга во близина на манастирот Свети Еразмо.Според првичните информациии во несреќата учествувале три возила, а едно лице го загубило животот. Пет лица се повредени...

Во вторник деветнаесетта седница на Советот на општина Охрид

Во вторник (15 ноември) ќе се одржи деветнаесетата седница на Советот на општина Охрид. Советниците ќе одлучуваат за предлог измени и дополнување на програмите. Предвидени се и повеќе предлог одлуки...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани