Божиќна честитка од градоначалникот Пецаков

Градоначалникот Кирил Пецаков упати Божиќна честитка. Во духот на најубавите христијански пораки за љубов и благосостојба, упатувам најискрени честитки по повод најголемиот христијански празник Рожденство Христово- Божиќ. Посакувам овие празнични...

Државниот завод за ревизија: Не се вложува во заштитата на културното наследство

Поради нередовна грижа, одржување и обезбедување, културното наследство во Македонија трпи оштетувања, загуби и уништувања, објави Државниот завод за ревизија. Ограничена е навремената и соодветна заштита на недвижните добра во...

Богата музичка програма на Вевчанскиот карневал годинава

Се‘ е подготвено за Вевчански карневал – најпознатиот бренд на Македонија, што традиционално ќе се одржи од 12-ти до 14 Јануари.Ќе настапат Ласт Експедишн, Брука, ФИЦ и Д' ИНВИЗИБЛ, ДНК,...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани