На Ќафасан приведен Албанец по кој трагала полицијата

На граничниот премин Ќафасан, приведен Албанец по кој трагала полицијата. На 13.01.2023 во 08.30 часот на Граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода П.Л.(32) од Република Албанија затоа...

И без поддршка на владата, Вевчани реализира уште едно успешно карневалско издание

Општина Вевчани и без поддршка на министерството за култура успеа по втор пат да реализира успешно издание на Вевчанскиот карневал. Од минатата година министерството не одвојува финансиски средства за карневалот...

Струга изработи проект за изградба на прифатилиште за бездомните кучиња

Општина Струга изработи проект за изградба на прифатилиште за бездомни кучиња. Градоначалникот сега бара помош од Владата да помогне во реализацијата , преку заеднички средства или од ИПА фондовите. Мерко...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани