Истепаниот секретар на бугарскиот клуб, во декември бил фатен со кокаин

Синоќешната тепачка во угостителски објект во Охрид, во која тројца напаѓачи му ја скршиле вилицата на Х.П. , секретар на бугарскиот клуб „Борис Трети“, а за која бугарското МНР кажа...

Полицијата се уште трага по исчезнатиот охриѓанец Фадил Брао

Охридската полиција се уште трага по изгубениот охриѓанец. Фадил Брао од Охрид, исчезна на 17 јануари во 19 часот вечерта. Излегол со неговиот автомобил голф 5 со регистарски таблици OH...

Приведени напаѓачите на секретарот на бугарскиот клуб во Охрид

Полицијата ги приведе напаѓачите на секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис трети“ во Охрид. Полициски службеници од СВР Охрид денеска (20.01.2023) по преземени мерки и активности во координација со ОЈО...

Претепаниот охриѓанец е секретар на бугарскиот клуб во Охрид, пренесен е на лекување во Софија

Претепаниот Христијан Пендиков од Охрид со бугарско државјанство и секретар во бугарскиот клуб Охрид, кој синоќа беше претепан е евакуиран и ќе се лекува во болница во Софија каде ќе...

Приведен охриѓанец ги попречувал полициските службеници да делуваат

Охриѓанец ги попречувал полициските службеници да работат. На  19.01.2023 година во 14.45 часот во СВР Охрид приведен е Ј.В.(52) од селото Брежани, општина Дебрца, кој претходно, на булеварот „Туристичка“ во...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани