Пронајдено безживотното тело на исчезнатиот охриѓанец

Пронајдено безживотното тело на исчезнатиот Фадил Брао од Охрид, по кој полицијата трагаше четири денови. Телото на починатиот било пронајдено во неговиот автомобил кај село Расино, во правец Охрид Ресен....

СВР Охрид со демант на обвинувањата на протестите во Бугарија

На протестите во Бугарија денес, во знак на поддршка на прететпаниот секретар на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ , испратени се низа обвинувања на адреса на македонската полиција и СВР...

Седумнаесетгодишник ја нападнал сопствената мајка

Семејното насилство секојдненво присутно во полицискиот билтен. Вчера малолетник на нападнал сопствената мајка. На 20.01.2023 година во 08,10 часот, во СВР Охрид пријавенo е дека седумнаесетгодишно момче од Охрид, во...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани