16 месечно дете од Струга со тешки повреди пренесено во Скопје

16- месечното дете од Струга  кое со тешки телесни повреди вчера било донесено во болницата за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ во Охрид, има хематом на главата, скршеници на градите...

Три камиони со помош од Охрид и Струга заминаа за Турција и Сирија

Охриѓани и жителите од поширокиот охридско-струшки регион масовно се одзваа на повикот на градската филијала на Младинското волонтерско здружение на Турците „ТГА“, за собирање помош за настераданите подраќја во катастрофалниот...

Жител на Албанија крадел во куќи во Струга

Жител на Албанија крадел во куќи во Струга. ОВР Струга поднесе  кривична  пријава  против М.Р.(29) од Пеќин, Република Албанија, поради постоење основано сомнение за сторени 2 кривични дела „тешка кражба“....

Приведени две лица од Република Албанија, запленети 232 парчиња охридска белвица

Приведени две лица од Република Албанија, запленети 232 парчиња охридска белвица По претходно преземени мерки и активности, полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал Струга и Полициската станица за граничен...

Туристичките потенцијали на земјава претставени на саемот „BIT – MILANO”

За прв пат Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот заедно со туристичката организација на Солун и италијанско- грчката комора како дел од проектот “Interreg IPA CBC ABOVE” кофинансиран од...

Среќен роденден Нуга Бест Охрид, три години успешна приказна

Светски познатата франшиза „Нуга Бест“, веќе три години е  успешна приказна во Охрид. Станува збор за јужнокорејска медицинска компанија која ги комбинира принципите на западната и алтернативната медицина. Светска компанија...

РСБСП апелира: Возете внимателно за празникот на љубовта и виното

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата упатува апел возачите да управуваат совесно и одговорно со своите возила за време на празниците Свети Валентин и Свети Трифун. -Празниците се...

УЈП алармира за голема измама, доколку сте добиле порака не давајте лични податоци

Управата за јавни приходи ги информира граѓаните дека  вчера и денеска, непознат испраќач користејќи го логото на УЈП, преку СМС пораки се обидел да наведе граѓани да споделуваат лични и...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани