Пецаков одговори на прозивките за хотелот Лагадин

По повод неодамнешните прозивки на министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска до градоначалникот Кирил Пецаков, а во врска со изградбата на хотелот во Лагадин, градоначалникот Пецаков, одржа прес конференција. Аргументирано...

Нова авиолинија Скопје Сплит

Хрватскиот национален превозник, Croatia Airlines, ќе воведе нова сезонска авиолинија на релација Скопје–Сплит, од 12-ти мај годинава, најавува ТАВ Македонија, откако авиокомпанијата ги закажа летовите меѓу Меѓународниот Аеродром Скопје и...

Охриѓанец фатен со марихуана

Охриѓанец фатен со марихуана. На 09.03.2023 во 21.45 часот пред казино на улица „Партизанска“ во Охрид, лишен од слобода е 30 годишен охриѓанец.  При извршен преглед, полициските службеници кај него,...

Кривична за родителите на повреденото 16 месечно дете од Струга

Родителите од Струга ќе одговараат за запуштање и малтретирање дете. Поднесена е кривична пријава за 16 месечното дете кое со тешки повреди беше пренесено во Специјалната болница Свети Еразмо Струга...

Се очекува замрзнување на цените на тестенините и млечните производи

Од денеска се очекува одлука за  замрзнување на цените на тестенините и на млекото и млечните производи. Ова вчера го најави министерот за економија Крешник Бектеши по разговорите со увозниците...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани