Едно лице го загуби животот во сообраќајка кај Горенци

Едно лице почина во сообраќајка кај село Горенци. -На 11.03.2023 во 15,15 часот на магистралниот пат А2 Охрид-Кичево кај селото Горенци, патничко моторно возило „хонда“ со охридски регистарски ознаки, управувано...

Вовчето Ќирчо во Кичево преноќувалиште за бездомници

Вовчето Ќирчо, кое повеќе од пет децении стои пред железничката станица во Кичево е оставено на забот на времето. Трите вагони се рѓосани,вратите се искршени и често служи како преноќувалиште...

Се одржа првото првенство Теквондо ИТФ

Денеска во Охрид се одржа првото државно првенство Таеквондо ИТФ во организација на Македонската традиционална таеквондо федерација и охридскиот таеквондо клуб „МАСТЕР“, а под покровителство на Општина Охрид. Во натпреварувачкиот...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани