ВИДЕО: Клиенти споделуваат позитивни искуства од Нуга Бест

Најдобрата реклама е кога клиентите јавно зборуваат за здравствените придовки и задоволството од услугите од одредена компанија.  Така задоволни клиенти споделуваат свои лични икуства за светски познатата франшиза „Нуга Бест“,...

Меморандум за соработка помеѓу Универзитетот за информатика „Св. Апостол Павле“ и ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“

Потпишан Меморандум за соработка помеѓу Универзитетот за информатички науки и технологии „Св. Апостол Павле“ и ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“. Со меморандумот потпишан помеѓу УИНТ „Св. Апостол Павле“ и ОЕМУЦ „Св....

Скопјанец фатен со марихуана во Охрид

Скопјанец фатен со марихуана во Охрид. -СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(35) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

Две верзии за урнатиот американски дрон во Црно Море – можна е и трета!?

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на дронот е последица на...

Ниту НАТО е приватна војска, ниту НАТО државите се „окупирани“

Не постојат никакви докази дека Џорџ Сорос  некогаш изјавил дека „сите држави во НАТО се окупирани“. Напротив, има многу докази дека во повеќе наврати  го изјавувал спротивното , односно зборувал за значењето...

Машината за рансомвер напади често работи на руски погон

Русија со години негира дека е земја домаќин на хакерите кои стојат зад рансомвер нападите, но експерти за сајбер безбедност велат дека има убедливи докази дека многу од овие криминални...

Објавена книга за штипските Евреи од Мишо Китаноски

Пред неколку денови во општина Штип беше промовирана најновата книга на новинарот и публицист од Вевчани, МИШО КИТАНОСКИ со наслов „Евреите во Штип, од доселувањето до холокаусот “. Издавач на...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани