Со кинескиот амбасадор се дискутираше за динамиката на автопатот Охрид Кичево

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денес оствари работна средба со амбасадорот на НР Кина во Република Северна Македонија, Н.Е Џанг Ѕуо. На средбата се отворија прашањата за капиталните...

Бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ поднел некомплетно барање за промена на името

Бугарскиот клуб „Иван Михајлов“ од Битола ќе биде избришан од Централниот регистар. Владината Комисија за именување на денешната седница даде негативно мислење за употребата на името на оваа контроверзна личност....

Промоција на збирката раскази „Точно, точно и вистина“ од Методија Анѓелкоски

Во сабота на 18 март од 11.00 часот во „Прличевата одаја“ на НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид ќе биде промовирана книгата „Точно, точно и вистина“ од роднокрајниот автор Методија...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани