Велигденски базар во Охрид

Општина Охрид во соработка со ЈП „Градски пазар“ , денес, го организираа традиционалниот „Велигденски базар“ на плоштадот „Крушевска Република“. На базарот учество зедоа фирми, занаетчии, слаткари, пекари, уметници, производители на...

Генералка пред Велигденските празници

Охрид се подготвува за напливот на туристи за Велигденските празници. Пред големиот христијански празник Воскресение Христово-Велигден голем број активности на дежурните служби на ЈП Охридски комуналец. 🔹️Се уредуваат пристапните улици...

Ниту Путин се бори против злото, ниту Гејтс ги труе луѓето од воздух

Русија пред повеќе од една години изврши воена инвазија врз Украина, која како суверена држава има сосема легитимно право да се брани. Наративот дека „Путин се бори против злото“ е...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани