Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полицијата

Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полицијата. На 05.05.2023 околу 23 часот во СВР Охрид приведен е И.Т.(46) од Охрид. Тој, пред угостителски објект лоциран на улицата „Св.Климент Охридски“ во...

Грст награди за учениците од ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“

Вчера  учениците од електромашинскиот  училиштен центар „Св. Наум Охридски“ учествуваа на традиционалното образовно рандеву МАССУМ (Младинска асоцијација на средните стручни училишта во Македонија), кое годинава се одржа во Гостивар. Учениците...

Хроничната кашлица кај децата денес е еден од најчестите предизвици

Хроничната кашлица кај децата денес е еден од најчестите предизвици кои ги погодува матичните лекари, педијатрите и родителите. Таа може да биде симптом на многу сериозни состојби и компликации со...

Реновирана кујната во детската градинка во Вевчани

Комплетно реновирана кујната во детската градинка во Вевчани. -Завршија градежните активности кои се изведуваа во ЈОУДДГ "Планински цвет" Вевчани. Се работеше на комплетна реконструкција на кујната во детската градинка, а...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани