ФОТО+ВИДЕО: Се запали автомобил на бул „Туристичка“ во Охрид

Се запали автомобил во центарот на Охрид . Од страна на противпожарната единица за среќа навремено беше интервенирано и не беше предизвикана поголема штета.Екипи пак на охридската полиција го регулираа...

Полска вечер на „Охридско лето“ со Емануел Салвадор и Емилија Гох Салвадор

Традиционалната Полска вечер на фестивалот „Охридско лето“ вечерва во црквата „Света Софија“ со почеток во 21 часот ќе донесе концерт на виолинистот Емануел Салвадор и виолистката Емилија Гох Салвадор. Емануел...

Специјалната болница „Свети Еразмо“ Охрид слави 73 години постоење

ЈЗУ Специјализирана болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ – Охрид ја прославува 73-тата година од своето постоење. Јавната здравствена установа е надалеку позната по врвната квалитетна услуга и современите...

Градоначалници од Молдавија во посета на општина Струга

Неколку градоначалници од Република Молдавија, деновиве во посета на општина Струга. Во општина Струга,  во работна посета градоначалници од Република Молдавија, како дел од проект за развој на бизнисите. -„Градоначалникот...

Рестрикции во водоснабдувањето во Струга

Нова сезона стари проблеми. Во струшко рестрикции во водоснабдувањето. -„Ве известуваме дека поради високите температури и за да се избегнат проблеми при водоснабдувањето, рестрикции (низок притисок) на вода ќе има...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани