Амбасадорот на Франција во посета на општина Охрид

Градоначалникот Кирил Пецаков денеска оствари протоколарна средба со амбасадорот на Франција во Република Македонија, Сирил Бомгартнер кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Главна тема на средбата беше реализација на иницијативата за воспоставување на...

Жител на Трпејца изврши доградба на куќата без дозвола

Жител на Трпејца изврши доградба на куќата без дозвола. -„СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.Р.(63) од охридското село Трпејца. При вонреден инспекциски надзор, извршен на 05.06.2023, било констатирано дека...

Охриѓанец нападнал полициски службеници

Охриѓанец нападнал полициски службеник. -„СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.З.(38) од Охрид поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“....
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани