„Винска визија“ во Белград дел од иницијативата Отворен Балкан

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, се обрати на вториот меѓународен Саем за вино, храна и туризам „Винска визија на Отворен Балкан“, што се одржува во Белград,...

Агенцијата за туризам дел од меѓународниот вински саем во Белград

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на РС Македонија е дел од вториот меѓународен саем „Винска визија Отворен Балкан“. Во период од 16-ти до 19-ти ноември, 2023г Агенцијата за...

Приведен охриѓанец, пронајдени предмети кои потекнуваат од кривично дело

Приведен охриѓанец, пронајдени предмети кои потекнуваат од кривично дело. На 15.11.2023 во 15.45 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода В.Н.(37) од Охрид. При претрес...

Акција за подигнување зелен отпад во „Радојца Новичиќ“

ЈП.”Охридски Комуналец”- Охрид на ден 18.11.2023 год.(сабота) ќе организира акција за подигнување отпад од уредување на дворни површини и градини (гранки, трева, жива града и др.) од У.З.14 Радојца Новичиќ....

Комплетно реконструирано детското игралиште на ул. „Карпош Војвода“

Заврши уште една комплетна реконструкција на детско игралиште. Детското игралиште на улицата „Карпош Војвода“ доби нови реквизити и соодветна гумирана подлога. Од денеска најмладите ќе може да се рекреираат и...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани