Жител на Лешани се товари за пустошење на шуми

Жител на Лешани се товари за пустошење на шуми. СВР-Охрид поднесе кривична пријава против Д.Ј.(36) од селото Лешани, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пустошење...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани