Жител на Лескоец агресивно се однесувал кон вработените во казино

Жител на Лескоец агресивно се однесувал кон вработените во казино во Охрид.

На 30.11.2022 година во 01.45 часот во казино на улица „Кленоец“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со агресивно однесување и навреди кон вработените, извршено од Н.П.(45) од охридското село Лескоец. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани