Куп дезинформации за Украина во видео кое промовира мноштво проруски наративи

Контроверзната позната новинарка Лара Логан во гостување на утринска програма на американска телевизија изнесе еден куп невтемелени тврдења за војната во Украина и за руската агресија, кои речиси целосно се совпаѓаат со...

Кривична за охриѓанец за бесправно градење

Охриѓанец изградил метална конструкција  без одобрение за градба. СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ј.(64) од Охрид, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, на катарстарска...

Со богата програма Охрид утре ќе го одбележи Денот на Свети Кирил и Методиј

Со богата програма Охрид утре ќе го одбележи Денот на Свети Кирил и Методиј. 23.05.2023 годинa (вторник) Културно – уметничка програма по повод Патрониот празник на СОСУ „Св.Кирил и Методиј“...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани