За неколку часа казнети 9 пијани возачи

За неколку часа казнети 9 пијани возачи,

На 20/21.05. 2023 година од 23 до 04 часот, при преземени сообраќајни контроли во патниот сообраќај, полициските службеници затекнале 09 возачи кои, управувале моторни возила под дејство на алкохол (Охрид-05, Кичево-04). Тие, веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани