Кривична за охриѓанец, бесправно изградил поткровје

Кривична за охриѓанец, бесправно изградил поткровје.

-„СВР Охрид поднесе кривична пријава против 57 годишен жител  на Охрид, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, без соодветно одобрение за градба издадено од надлежен државен орган, на приватен објект нелегално изградил поткровје што било утврдено и од овластен градежен инспектор при одделението за инспекциски надзор“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани