Мајка пријавила дека малолетници ја допирале ќерка и

Мајка пријавила дека малолетници ја допирале ќерка и.

-На 25.01.2024 година во 14.20 часот во СВР Охрид, 32 – годишна жена од едно охридско село пријави дека, во селото двајца малолетници ја допирале по телото нејзината малолетна ќерка. За настанот се известени Центарот за социјални работи Охрид и јавен обвинител, по чии насоки се преземаат мерки за негово расчистување, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани