Охриѓанец пријавил пукање од огнено оружје

Охриѓанец пријавил пукање од огнено оружје.

На 20.05.2023 година во 19 часот, И.Н.од Охрид, во надлежната полициска станица пријави дека слушнал истрели од огнено оружје по што, во дворот забележал сачми кои паднале од кровот. Полициски службеници извршија увид на местото и се преземаат мерки за расветлување на настанот, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани