Охриѓанец ја истепал сопругата

Нов случај на семејно насилство во Охрид  Ја тепал сопругата.

На 05.02.2023 во 00.35 часот во СВР Охрид, пријавено е дека А.А.(37) од Охрид во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани