Охриѓанец измамен при купување пелети

Охриѓанец измамен при купување пелети. СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.Л.(49) од с.Лисичани, општина Пласница, поради постоење основано соменние за сторено кривично дело „измама“. Тој,  со лажно прикажување, го...

Затворени сите големи хотели на охридско струшкото крајбрежје

Сите големи хотели на охридско струшкото крајбрежје ставија клуч на врата. Ќе останат затворени најмалку до крајот на месец март. Главна причина е енергетската криза. Од хотелската асоцијација ХОТАМ велат...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани