Приведен 43 годишен маж, кој ја тепал сопругата

Приведен 43 годишен маж, кој   ја тепал сопругата.

-На 03.01.2023 во 21.55 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода Г.Т.(43) од охридско село, затоа што во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани