Работна машина излетала од патот кај Враништа

Повредено лице, откако со работна машина излетал кај Враништа.

-На 20.01.2024 во ОВР Струга, пријавено дека околу 16 часот на регионалниот пат Струга-Дебар, кај селото Враништа, струшко, работна машина со струшки регистарски ознаки, управувана од Б.Н.(42) од с.Велешта, струшко, излетала од патот. Во несреќата, Б.Н. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид на местото изврши екипа од ОВР Струга, нформира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани