Тројца охриѓани се товарат за насилство

Тројца охриѓани заработија кривична за насилство.

На 28.11.2023 година, СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.С.(45), А.Т.(24) и П.Б.(23), сите од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. Тие, на 12.11.2023 година, на паркинг простор пред угостителски објект на булеварот „Железничка“ во Охрид, физички ги нападнале Б.Ј.(28) и Д.Ј.(34) од Охрид, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани