Пецаков одговори на обвинувањата од општина Струга

На обвинувањата изнесени од општина Струга, дека медиумите и општина Охрид  биле главните виновници за проблемите со УНЕСКО , одговори градоначалникот Пецаков. Неговото соопштение го пренесуваме во целост: -Иако немам...

Емисијата „Прашалник“ оваа сезона со толкувач на знаковен јазик

Започна новата сезона на дебатната емисија Прашалник на ТВМ телевизија, Оваа, петта сезона  за прв пат се воведува толкувач на знаковен јазик. Целта на ТВМ, единствената приватна телевизија  во регионот ...

Мерко ги обвини медиумите и општина Охрид за проблемите со УНЕСКО

Градоначалникот Рамис Мерко денеска ги обвини медиумите и општина Охрид за УНЕСКО. Прва средба со мешовитиот експретски тим од Обединитети Нации, УНЕСКО, УНДП и УНЕП и експерти од Северна Македонија...

Со фалсификувани документи вршел транспорт на дрва

Жител на Лешани заработи кривична за транспорт на дрва со фалсификувани документи. СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.М.(41) од селото Лешани, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за...
Social profiles