45 годишник од Охрид бил нападнат на улица „Партизанска“

45 годишник од Охрид бил нападнат на улица „Партизанска“.

На 10.2023 во 01.15 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на улица „Партизанска“ во Охрид, П.Б.(45) бил физички нападнат од Н.Л. и Ј.Н., сите од Охрид. По целосно документирање на настанот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димсоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани